Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Telefon 509 900 129

Polerowanie lakieru Ostrów Wielkopolski, dlaczego Lakier się rysuje i jak to się dzieje

 

 

Rysy, mikro rysy i swirle na lakierze

Musimy powiedzieć jasno – większość uszkodzeń, zmatowień lakieru to przyczyna tylko i wyłącznie niewłaściwego użytkowania. Wiele osób tego nie rozumie, ale lakier jest bardzo miękki i łatwo jest go porysować, a szczególnie te nowe ekologiczne lakiery! Najbardziej widać to na samochodach nowych lub świeżo po korekcie lakieru. Zdjęcia samochodu w słońcu ujawniają całą prawdę.

 

polerowanie samochodu ostrow wielkopolski

 

Myjnie automatyczne szczotkowe czy gąbkowe rysują lakier i jest to potwierdzone naukowo. Nie ważne czy pojazd jest spłukany wcześniej lub spryskany pianą aktywną, mechaniczne tarcie rysuje powierzchnię. Wiemy, że te myjki są wygodne bo nie trzeba wychodzić itp. Ale jeśli ktoś chce dbać odpowiednio o lakier i nie chce mieć rys MYJNIA AUTOMATYCZNA NIE WCHODZI W GRĘ. Pojazdy, które regularnie przejeżdżają przez myjnię automatyczną po kilku latach lakier staje się matowy z powodu nałożenia na siebie wielu rys! Kupiłeś auto w połysku a po kilku latach masz matowe – świetny biznes!

Tutaj wiele osób się zdziwi, ale szczotka na kiju czy taka mała również porysuje lakier. Wiele osób twierdzi, że nie ale to najczęściej osoby, których samochód wiele razy był na myjni automatycznej i tam lakier jest już porysowany. Na takim samochodzie różnicy dużej nie będzie, jednak na lakierze po korekcie zabezpieczonym ceramiką czy nawet folią powstaną rysy – TAK mówimy to głośno, ceramika i folia też się rysuje! Ceramika jest twarda owszem, ale zaaplikowana na miękką powierzchnię będzie się zachowywać jak folia aluminiowa na dywanie – odkształcać razem z nim. Powłoki nie mają chronić przed rysami a przed oksydacją i uszkodzeniami chemicznymi. Umycie fabrycznie nowego pojazdu czy takiego po usłudze Auto Detailingu na myjni automatycznej spowoduje powstanie widocznych rys.

 

Przed czym chronią powłoki oraz folie ochronne? Odpowiedź w artykule TUTAJ

 

Wszystko co w połysku się rysuje i jest to całkowicie normalne. Blat kuchenny w połysku, stół z wykończeniem w połysku, szklane elementy w domu – czy jak pada światło punktowe widać okrągłe rysy? Oczywiście, że tak! Połysk jest piękny, ale bardzo wymagający.

polerowanie samochodu ostrow wielkopolski

 

Mycie ręczne pojazdu

Właściwa metoda to mycie ręczne gdzie brud jest najpierw spłukiwany a później ściągany delikatną rękawicą. Na koniec auto jest osuszane ręcznikiem aby nie powstawały waterspoty. Mycie ręczne jest na pewno droższe niż przejazd przez szczotki i zajmuje chwilę pod własnym domem, ale pamiętajcie! Jak dbasz tak masz!

W Steam Wash Auto Detailing wychodzimy z propozycją mycia systemem Optimum NoRinse. Mycie to polega na użyciu szamponu z polimerami, który się nie pieni i nie trzeba go spłukiwać. Po aplikacji na karoserię brud jest oblepiany w polimery aby nie rysował powierzchni, następnie ściągany specjalną gąbką z nacięciami do wiadra. Nie spłukujemy szamponu tylko od razu wycieramy, cała operacja trwa 15 minut! Można to robić wszędzie ponieważ szampon jest biodegradowalny a bród zostaje w wiadrze! Jesteśmy certyfikowanym partnerem marki Optimum na teren Ostrowa i Kalisza dlatego możecie państwo u nas zamówić swój zestaw o mycia!

Przy zabezpieczeniu u nas swojego pojazdu w cenie otrzymują państwo szkolenie z mycia swojego auta zestawem Optimum NoRinse oraz otrzymują państwo zniżkę na zestaw.

 

Renowacja lakieru czyli polerowanie

Polerowanie lakieru to nic innego jak usuwanie zniszczonej górnej warstwy lakieru aby usunąć rysy i oksydację z powierzchni. Wiele razy dzwonią do nas klienci z pytaniami typu: „Czy jak nie nałożę powłoki i będę jeździł na szczotki a raz do roku przyjadę na polerowanie to będzie w porządku?”. Otóż niestety to tak nie działa. Tak jak wspomniałem wyżej polerowanie to usuwanie górnej warstwy lakieru, czyli tego lakieru kiedyś braknie! Dlatego właśnie tak ważne jest, aby zabezpieczyć swój pojazd i właściwie o niego dbać, dzięki temu ograniczamy ryzyko ponownego malowania!

polerowanie samochodu ostrow wielkopolski

Folia ochronna PPF świetnie się sprawdza w ochronie lakieru przed rysami, obtarciami czy zmatowieniami. Ale tak jak wspomniane wcześniej folia się uszkodzi, powstaną na niej rysy, ale lakier pod spodem jest chroniony. Jednak odpowiednia pielęgnacja folii PPF oraz powłok ochronnych zapewni świetny wygląd bez żadnych skaz na długie lata! Jak dbasz tak masz!

W naszym studiu przeprowadzamy bezpieczny dla lakieru proces renowacji oparty na polimerach Optimum, wycinamy tylko potrzebną warstwę lakieru tak aby została jeszcze wystarczająca grubość. Do zabezpieczenia powierzchni używamy folii polimerowych marki Carmaga, które wyróżnia klej, który nie żółknie z czasem. Jesteśmy również jedynym w regionie autoryzowanym przedstawicielem powłok permanentnych Opti-Coat PRO, które przewyższają konkurencję swoją wytrzymałością i odpornością chemiczną!

Zajrzyj do nas!

Piotr Płonka Steam Wash Auto Detailing.
509 900 129
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.